KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 6561136
*
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:25:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 18:54:40
1
300 kr
13/9 19:15:38
2
450 kr
13/9 19:19:47
1
Vinnande bud
13/9 19:20:12
2
550 kr
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
*
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 18:54:40 | 1 | 300 kr |
13/9 19:15:38 | 2 | 450 kr |
13/9 19:19:47 | 1 | Vinnande bud |
13/9 19:20:12 | 2 | 550 kr |
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Vicke Andrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49